RaSve - Raahen Sporttiveteraanit

Veteraaniurheilua Raahen seudulla!

Juoksutuloksia 2022

  

8.10.2022 avoin maastojuoksu Raahen hiihtomajalla. 

N Yleinen 4km

1. Mari Patanen Saloisten Salama 16.28

N50 4km

1. Mari Sipola 22.38

N55 4km

1. Kati Kuivalainen Ii 20.50

N60 4km

1. Tuula Vilminko Raahen Sporttiveteraanit 19.49

N65 4km

1. Helena Rantakari Raahen Sporttiveteraanit 20.38

N70 2km

1. Pirjo Ketola Raahen Sporttiveteraanit 12.43

N kuntosarja 4km

 1. Anne Tohola Merijärven Kestävä 24.02

M50 4km

1. Marko Männistö Raahen Vesa 17.23

2. Heikki Karttunen Pattijoki 18.04

M55 4km 

1. Taisto Latvalehto Limingan Niittomiehet 17.50

M60 4km

1. Pertti Lapinkangas ONMKY 16.18

N65 4km

1. Pauli Vilminko Raahen Sporttiveteraanit 18.18

2. Markus Hast Keminmaa 19.05

3. Keijo Pihlajamaa Raahen Spottiveteraanit 21.18

M70 2km

1. Pekka Kuivalainen Ii 11.59

2. Pekka Piispanen Oulu 15.25

3. Hiskias Jylkkä Raahen Sporttiveteraanit 16.02

M75 2km

1. Vesa Ranta-Eskola Raahen Sporttiveteraanit 10.41 

 

13.8.2022 Fantin juoksu

N yleinen 4km

1. Anni Hemminki Oulu 16.21

N40 4km

1. Heili Vierto-Suorsa ONKAMO 22.33

N50 4km

1. Mari Sipola Kemi 22.40

N55 4km

1. Irmeli Suorsa Oulu 18.14

2. Anita Lampela Saloisten Reipas 19.49

3. Kati Kuivalainen Ii 20.58

N60 4km

1. Tuula Vilminko Raahen Sporttiveteraanit 18.10

2. Satu Siika-Aho Oulunsuun Heitto 20.18

N65 4km

1. Helena Rantakari Raahen Sporttiveteraanit 19.36

Naiset sarjojen ulkopuolella 8km

 Marjo Vesala Pudasjärven Urheilijat 34.30 (yl.) 

 Kaarina Kauppinen ONMKY/KKM 38.39 (N60) 

M yleinen 8km

1. Markus Kanamäki Saloisten Salama 34,31

M35 8km

 Teemu Mattola Raahe kesk,

M40 8km

1. Ari Suorsa ONKAMO 42.22

M45 8km

1. Teemu Kangasharju Oulun NMKY 34.08

2. Jorma Puurunen Pudasjärven Urheilijat 37.09

M50 8km

1. Jukka Palokangas Oulunsuun Heitto 36.02

2. Marko Virolainen SSAB 36.54

3. Heikki Karttunen Pattijoki 38.04

M55 8km

1. Taisto Latvalehto Limingan Niittomiehet 35.53

2. Seppo Piirainen Raahen Sporttiveteraanit 40.03

M60 4km

1. Taisto Puurunen Oulunsuun Heitto 17.58

2. Väinö Mäkilä Raahen Sporttiveteraanit 18.20

M65 4km

1. Aulis Kaasinen ONMKY 17.59

2. Markus Hast Keminmaa 19.28

M70 4km

1. Pekka Kuivalainen Ii 26.52

M75 4km

1. Vesa Ranta-Eskola Raahen Sporttiveteraanit 20.45

M kuntosarja 4km

1. Tommi Nieminen Kuikan Kisailijat 16.25

2. Marko Männistö Raahen Vesa 17.09

 

11.6.2022 avoin maastojuoksu Raahen hiihtomajalla.

N yleinen 4km

1. Oona Kylmälä XC-Party 22.05

N55 4km

1. Anita Lampela Saloisten Reipas 21.17

N65 4km

1. Helena Rantakari Raahen Sporttiveteraanit 20.18

M50 4km

1. Heikki Karttunen Pattijoki 19.20

M55 4km

1. Pekka Lampela Saloisten Reipas 19.01

M65 4km

1. Aulis Kaasinen ONMKY-Urheilijat 18.37

2. Reijo Hummastenniemi Oulunsuunheitto 21.28

M75 2km

1. Vesa Ranta-Eskola Raahen Sporttiveteraanit 10.18