RaSve - Raahen Sporttiveteraanit

Veteraaniurheilua Raahen seudulla!

Juoksutuloksia 2021

 

2.10.2021 seuran maastomestaruusjuoksu.

N yl. 4km

1. Karoliina Kellola 17.03

N60 4km

1. Tuula Vilminko 18.43 

N65 2km

1. Helena Rantakari 10.11

2. Pirjo Ketola 12.42

M65 4km

1. Pauli Vilminko 17.54 

M70 2km

1. Eero Vehkala 9.27

M75 2km

1.Vesa Ranta-Eskola 10.10 

 

2.10.2021 avoin maastojuoksu Raahen hiihtomajalla

N yl. 4km

1. Karoliina Kellola Raahen Sporttiveteraanit 17.03

N45 4km

1. Anne Harjuhaahto Saloisten Reipas 19.03

2. Eija Tuomaala Rantsilan Raikas 21.35

N60 4km

1. Tuula Vilminko Raahen Sporttiveteraanit 18.43

2. Anne Tohola Merijärven Kestävä 22.11

N65 2km

1. Helena Rantakari Raahen Sporttiveteraanit 10.11

2. Pirjo Ketola Raahen Sporttiveteraanit 12.42

M yl. 8km

1. Antti Harjuhaahto Saloisten Reipas 34.36

M50 4km

1. Marko Virolainen SSAB 16.36

2. Marko Männistö Raahe 16.37  

M55 4km 

1. Taisto Latvalehto Limingan Niittomiehet 17.39

M65 4km

1. Pauli Vilminko Raahen Sporttiveteraanit 17.54

2. Aulis Kaasinen Oulun NMKY 18.25

3. Keijo Kähärä Keski-Suomi 20.35

M70 2km

1. Eero Vehkala Raahen Sporttiveteraanit 9.27

2. Urho Sivonen Saloisten Reipas 9.50

M75 2km

1.Vesa Ranta-Eskola Raahen Sporttiveteraanit 10.10

M kuntosarja 4km

1. Heikki Karttunen Pattijoki 18.35 

 

14.8.2021 Fantin juoksu

N45 4km

1. Anne Harjuhaahto Saloisten Reipas 18.41

2. Terhi Huovila 19.12 

N50 4km

1. Irmeli Suorsa Oulu 18.30

2. Mari Sipola Kemi 22.22

3. Minna Tuohimaa Arffman Raahe 25.48 

N55 4km

1. Kati Kuivalainen Ii 21.04

N60 4km

1.Tuula Vilminko Sinkki Sepot 18.13

2. Kaarina Kauppinen ONMKY/KKM 18.31

3. Leena Savukoski Ylivieskan Kuula 21.39

4. Anne Tohola Merijärven Kestävä 22.06 

N65 4km

1. Helena Rantakari Raahen Sporttiveteraani 19.53

M yleinen 8km

1.Jani Määttä Limingan Niittomiehet 29.50

2. Hansi Kitti Oulun NMKY 31.55

3. Antti Harjuhaahto Saloisten Reipas 33.45

M35 8km 

1. Harri Yrttiaho North Sport Haukipudas 31.23

2. Markus Kanamäki Saloisten Salama 34.00

3. Joni Pajala Saloisten Salama 38.41 

M40 8km

1. Teemu Kangasharju Oulun NMKY 34.49

M50 8km

1. Marko Virolainen SSAB Raahe 35.53

2. Marko Männistö Raahe 36.04

3. Petri Nivala Oulu 42.27 

M55 8km

1. Pekka Kuokkanen Iin Yritys 34.53

2. Taisto Latvalehto Limingan Niittomiehet 35.04

3. Seppo Piirainen Raahen Sporttiveteraanit 41.22 

M65 4km

1. Pauli Vilminko Sinkki Sepot 18.10

2. Markus Hast Keminmaa 19.02

3. Pekka Kuivalainen Ii 21.19 

M70 4km

1. Eero Vehkala Raahen Sporttiveteraanit 18.59

2. Mikko Santaniemi Oulunsalon Vasama 19.42

M75 4km

1. Vesa Ranta-Eskola Raahen Sporttiveteraanit 20.13

M kuntosarja 4km

1. Heikki Karttunen Pattijoki 18.54

2. Jari Suomela Raahen Sporttiveteraanit 36.04