RaSve - Raahen Sporttiveteraanit

Veteraaniurheilua Raahen seudulla!

Juoksun tulosarkisto


19.10.2019 seuran maastomestaruusjuoksu 

M55 4km 

1. Seppo Piirainen 18.53

M65 4km 

1. Risto Laitinen 19.49

2. Jouko Kuusirati 21.08

M70 2km 

1.Eero Vehkala 9.42 

2. Vesa Ranta-Eskola 10.40

3. Hiskias Jylkkä 12.03 

 

19.10.2019 Tulokset avoimista maastojuoksuista Raahen hiihtomajalla

M40 8km 

1. Juha Härkönen Saloisten Reipas 38.59

M50 4km

1. Pekka Korhonen Koulutuskeskus Brahe 20.20

M55 4km 

1. Taisto Latvalehto Limingan Niittomiehet 17.11

2. Jukka Kitinprami Limingan Niittomiehet 17.22

3. Seppo Piirainen Raahen Sporttiveteraanit 18.53

M60 4km

1.Pauli Vilminko SinkkiSepot 18.38

2. Jouko Karppinen Utajärven Urh. 21.28

M65 4km 

1. Risto Laitinen Raahen Sporttiveteraanit 19.49

2. Jouko Kuusirati Raahen Sporttiveteraanit 21.08

M70 2km 

1. Eero Vehkala Raahen Sporttiveteraanit 9.42 

2. Vesa Ranta-Eskola Raahen Sporttiveteraanit 10.40

3. Hiskias Jylkkä Raahen Sporttiveteraanit 12.03

M kuntosarja 4km

1. Heikki Karttunen 17.47

N yl. 4km 

1. Eevi Martinmäki Pattijoki 23.33

N45 4km 

 1. Saija Martinmäki Pattijoki 23.41

N50 4km 

1. Elina Keskitalo Raahe 20.19

N55 4km 

1. Anne Tohola Merijärven Kestävä 22.43

N60 4km

1. Tuula Vilminko SinkkiSepot 20.16 

 

17.8.2019 Fantin juoksu

N yleinen 4km

1. Anni Hemminki Oulu 16.17

2. Eevi Martinmäki Pattijoki 23.55

N35 4km

1. Minna Patanen Saloisten Salama 17.28

N40 4km

1. Eija Tuomaala Rantsilan Raikas 19.59

2. Heli Vierto-Suorsa Onkamo Haukipudas 20.39

N45 4km

1. Saija Ranz Raahe 21.01

N50 4km

1. Irmeli Suorsa Kuivasjärven Aura 17.51

2. Elina Keskitalo Raahe 18.21

3. Anita Lampela Saloisten Reipas 18.44

4. Tarja Lyytinen Jyväskylän Kenttäurheilijat 19.41

5. Kati Kuivalainen Ii 20.10

N55 4km

1. Kaarina Kauppinen ONMKY/KKM 18.33

2. Anne Tohola Merijärven Kestävä 22.02

N60 4km

1. Tuula Vilminko Sinkki Sepot 18.36

2. Liisa Kytöaho Raahen Sporttiveteraanit 22.08

N65 4km

1. Helena Rantakari Raahen Sporttiveteraanit 18.29

N75 4km

1. Raili Vesimäki Häjyt Ylihärmä 52.03

N kuntosarja 4km

1. Petra Räty  20.26 

M yleinen 8km

1. Markus Kanamäki Saloisten Salama 32.50

2. Jussi Turpeenoja Kerava 38.31

M40 8km

1. Teemu Kangasharju Oulu 33.37

2. Ari Suorsa Onkamo Haukipudas 39.24

3. Joachim Zander Hemminyer, Saksa 42.08

M45 8km

1. Heikki Karttunen Pattijoki 37.01

2. Juha Härkönen Saloisten Reipas 37.19

M50 8km

1. Pekka Kuokkanen Iin Yritys 33.44

2. Timo Kauppila Saloisten Reipas 35.42

3. Isto Kokkonen Raahen Kaupunki 41.00

M55 8km

1. Taisto Latvalehto Limingan Niittomiehet 34.30

2. Jukka Kitinprami Limingan Niittomiehet 34.55

3. Pekka Lampela Saloisten Reipas 36.19

4. Seppo Piirainen Raahen Sporttiveteraanit 38.32

M60 4km

1. Pertti Lapinkangas ONMKY 16.12

2. Väinö Mäkilä Raahen Sporttiveteraanit 17.32

3. Pauli Vilminko Sinkki Sepot 17.42

M65 4km

1. Jouko Kuusirati Raahen Sporttiveteraanit 19.33

2. Pekka Kuivalainen Ii 20.55

M70 4km

1. Vesa Ranta-Eskola Raahen Sporttiveteraanit 19.56

2. Hiskias Jylkkä Raahen Sporttiveteraanit 26.04

3. Pekka Lappikangas Raahe 34.29

M80 4km

1. Jorma Vesimäki Häijyt Ylihärmä 47.15

M kuntosarja 4km

1. Marko Männistö Raahe 17.28

2. Tommi Nieminen Kuikan Kisailijat 17.59

 3. Iippo Suorsa  18.56 

 

Juoksutuloksia 2018

 

29.9.2018 Avoin maastojuoksu Raahen hiihtomajalla.

N55 4km

1. Tuula Viiminko Sinkki-Sepot 19.57

2. Anne Tohola Merijärven Kestävä 21.21

N65 4km

1. Leila Harju Raahen Sporttiveteraanit 21.33

2. Pirjo Ketola Raahen Sporttiveteraanit 24.53

M50 4km

1. Pekka Lampela Saloisten Reipas 17.21

M55 4km

1. Seppo Piirainen Raahen Sporttiveteraanit 18.34

M60 4km

1. Pauli Vilminko Sinkki-Sepot 18.09

2. Alpo Ohenoja Saloisten Salama 21.45

M65 4km

1. Pekka Piispanen Oulu 30.00

M70 2km

1. Eero Vehkala Raahen Sporttiveteraanit 9.12

2. Vesa Ranta-Eskola Raahen Sporttiveteraanit 9.25

3. Rauno Huhmarniemi Pyhäjärven Pohti 9.52

4. Hiskias Jylkkä Raahen Sporttiveteraanit 12.22

M75 2km

1. Paavo Hanhela Kiimingin Urheilijat 13.47

M80 2km

1. Eero Mikkonen Kiimingin Urheilijat 12.53

M kuntosarja 4km

1. Heikki Karttunen Pattijoki 18.00

 

18.8.2018 Fantin juoksu

N yleinen 4km

1. Karoliina Kellola Raahen Sporttiveteraanit 16.40

N40 4km

1. Eija Tuomaala Rantsilan Raikas 20.05

N50 4km

1. Kati Kuivalainen 20.00

N55 4km

1. Tuula Vilminko Sinkki-Sepot 19.06

2. Anne Tohola Merijärven Kestävä 21.24

N65 4km

1. Helena Rantakari Raahen Sporttiveteraani 20.32

2. Pirjo Ketola Raahen Sporttiveteraani 22.36

N75 4km

1. Raili Vesimäki Häjyt 40.57

M yleinen 8km

1. Lauri Mannila Oulun Hiihtoseura 31.13

2. Markus Kanamäki Saloisten Salama 33.12

M40 8km

1. Mika Erikson Raahe 36.12

M45 8km

1. Jarkko Päkkilä Pyhäjärven Pohti 34.40

2. Marko Männistö Raahe 36.00

3. Petri Nivala OTC 37.52

M50 8km

1. Taisto Latvalehto Limingan Niittomiehet 34.33

M55 8km

1. Jukka Kitinprami Limingan Niittomiehet 34.15

2. Seppo Piirainen Raahen Sporttiveteraani 39.55

3. Raino Nivala Oulu 42.07

M60 4km

1. Pertti Lapinkangas ONMKY 16.03

2. Aulis Kaasinen ONMKY 17.06

3. Väinö Mäkilä Raahen Sporttiveteraani 17.22

M65 4km

1. Jouko Kuusirati Raahen Sporttiveteraani 19.34

2. Pekka Kuivalainen 19.50

3. Timo Pieskä Raahe 26.30

M70 4km

1. Vesa Ranta-Eskola Raahen Sporttiveteraani 19.53

M75 4km

1. Jorma Vesimäki Häjyt 34.38

M kuntosarja 4km

1. Hiskias Jylkkä Raahen Sporttiveteraani 25.55

 

 

Juoksutuloksia 2017

7.10.2017 Avoin maastojuoksu Raahen hiihtomajalla.

N yleinen 4km

1. Minna Patanen Salaoisten Salama 17.31

N40 4km

1. Saija Ranz Saloisten Salama 22.50

N45 4km

1. Anne Harjuhaahto Saloisten Reipas 19.33

2. Anne Eskola Pattijoki 27.22

N55 4km

1. Tuula Vilminko Merijärven Sinkkisepot 20.01

2. Anne Tohola Merijärven Kestävä 21.27

N60 4km

1. Helena Rantakari Raahen Sporttiveteraanit 19.12

2. Liisa Kytöaho Raahen Sporttiveteraanit 27.21

M yleinen 8km

1. Markus Kanamäki Saloisten Salama 32.25

M45 8km

1. Jarkko Päkkilä Pyhäjärven Pohti 34.56

2. Marko Männistö Saloisten Salama 35.09 

3. Tommi Eskola Pattijoki 42.37 

M50 4km

1. Kari Perkkiö Haapaveden Urheilijat 17.22 

2. Seppo Piirainen Raahen Sporttiveteraanit 18.23 

M55 4km

1. Väinö Mäkilä Raahen Sporttiveteraanit 17.21

M60 4km

1. Kai Lappalainen Kempele 16.53

2. Pauli Vilminko Sinkkisepot 18.16

M70 2km

1. Vesa Rantaeskola Raahen Sporttiveteraanit 9.31

M kunto 4km

1. Heikki Karttunen Pattijoki 17.56

2. Hiskias Jylkkä Raahen Sporttiveteraanit 27.33 

 

19.8.2017 Fantin juoksu

N yleinen 4km

1. Mari Patanen Saloisten Salama 16.19

2. Minna Patanen Raahen Sporttiveteraanit 17.50

N35 4km

1. Karoliina Kellola Raahen Sporttiveteraanit 16.49

2. Päivi Kippola Raahe 20.57

N40 4km

1. Eija Tuomaala Rantsilan Raikas 19.52

N50 4km

1. Kati Kuivalainen Ii 19.23

2. Pirjo Vuorinen Raahe 32.06

N55 4km

1. Anne Tohola Merijärven Kestävä 21.01

N60 4km

1. Helena Rantakari Raahen Sporttiveteraanit 17.57

N65 4km

1. Leila Harju Raahen Sporttiveteraanit 20.29

M yleinen 8km

1. Eero Tolonen Rokuan Ryhti 31.20

2. Markus Kanamäki Saloisten Salama 32.55

3. Jukka Ala-Mattila KPK24.7 37.18

M35 8km

Janne Rautasalo KESK

M40 8km

1. Janne Kippola Raahe 32.54

M45 8km

1. Tommi Leinonen Vaajakosken Kuohu 32.07

M50 8km

1. Taisto Latvalehto Limingan Niittomiehet 35.14

2. Juha Kähkölä Kempelen Maratonklubi 36.15

M55 8km

1. Jukka Kitinprami Vihanti 33.49

M65 4km

1. Jouko Kuusirati Raahen Sporttiveteraanit 19.31

2. Pekka Kuivalainen Ii KESK

M70 4km

1. Vesa Rantaeskola Raahen Sporttiveteraanit 19.19

M kuntosarja 4km

1. Heikki Karttunen Pattijoki 16.44

2. Jaakko Ylikulju Rovaniemi 21.57

3. Hiskias Jylkkä Raahen Sporttiveteraanit 32.06 

 

Juoksutuloksia 2016 

20.9.2016 seuran maastomestaruusjuoksu Raahen hiihtomajalla.

N60 5km

1. Helena Rantakari 22.34

M50 5km

1. Seppo Piirainen 22.40

M65 3km

1. Jouko Kuusirati 15.16

M70 3km

1. Vesa Ranta-Eskola 14.38

2. Matti Lassila 17.17

 

20.8.2016 Fantin juoksu

N Yleinen 4km

1. Minna Patanen Raahen Sporttiveteraanit 17.31

N35 4km

1. Merja Leppälä Raahen Sporttiveteraanit 21.08

N40 4km

1. Eija Tuomaala Rantsilan Raikas 20.20

N50 4km

1. Anne Tohola Merijärven Kestävä 20.47

N55 4km

1. Tuula Vilminko Alpuan Veikot 18.44

N60 4km

1. Helena Rantakari Raahen Sporttiveteraanit 17.47

2. Leila Harju Raahen Sporttiveteraanit 19.37

3. Liisa Kytöaho Raahen Sporttiveteraanit 21.22

N Kuntosarja 4km

1. Paula Pihkanen Raahe 25.06

M Yleinen 8km

1. Samuli Huusko Martintalli 26.32

2. Markus Kanamäki Saloisten Salama 32.45

M45 8km

1. Kari Perkkiö Haapaveden Urheilijat 35.12

2. Tommi Eskola Pattijoki 39.36

M50 8km

1. Taisto Latvalehto Limingan Niittomiehet 32.50

2. Juha Honkanen Limingan Niittomiehet 33.08

M55 8km

1. Jukka Kauppila ONMKY/KKM 29.47

2. Jukka Kitinprami Vihanti 33.59

3. Väinö Mäkilä Raahen Sporttiveteraanit 36.24

M60 4km

1. Aulis Kaasinen ONMKY 16.17

2. Pauli Vilminko Alpuan Veikot 16.18

3. Pekka Pihlajaniemi Raahen Sporttiveteraanit 23.57

M65 4km

1. Jouko Kuusirati Raahen Sporttiveteraanit 18.37

2. Pekka Piispanen Oulu 24.44

M70 4km

1. Vesa Ranta-Eskola Raahen Sporttiveteraanit 17.40

2. Matti Lassila Raahen Sporttiveteraanit 21.31

M Kuntosarja 4km

1. Heikki Karttunen Pattijoki 17.01

2. Seppo Piirainen Raahen Sporttiveteraanit 18.10

3. Jaakko Ylikulju Oulu 20.05 

 

11.6.2016 Avoin maastojuoksu Raahen hiihtomajalla.

N35 4km

1. Karoliina Kellola Raahen Sporttiveteraanit 16.22

N50 4km

1. Anne Tohola Merijärven Kestävä 22.18

N55 4km

1. Tuula Vilminko Sinkkisepot 19.18

N60 4km

1. Helena Rantakari Raahen Sporttiveteraanit 17.44

N kuntosarja 4km

1. Anne Piispanen Oulu 25.18

2. Paula Pihkanen Raahe 25.36

3. Sirkka Heiskanen Raahe 25.59

M yleinen 8km

1. Markus Kanamäki Saloisten Salama 30.20

M55 4km

1. Jukka Kitinprami Vihanti 16.57

2. Väinö Mäkilä Raahen Sporttiveteraanit 17.23

M60 4km

1. Pauli Vilminko Sinkkisepo 16.42

M65 4km

1. Jouko Kuusirati Raahen Sporttiveteraanit 19.33

2. Pekka Piispanen Oulu 25.18

M70 2km

1. Vesa Ranta-Eskola Raahen Sporttiveteraanit 8.37

2. Matti Lassila Raahen Sporttiveteraanit 10.28

M kuntosarja 4km

1. Heikki Karttunen Pattijoki 17.16

2. Jaakko Ylikulju Oulu 20.52 

 

 

Juoksutuloksia 2015 

5.9.2015 Avoin maastojuoksu Raahen hiihtomajalla.

N Yleinen 4km

1. Karoliina Kellola Raahen Vesa 16.32

N50 4km

1. Anne Tohola Merijärven Kestävä 22.31

N55 4km

1. Tuula Vilminko Alpuan Kisaveikot 20.26

N60 4km

1. Helena Rantakari Raahen Sporttiveteraanit  18.01

N kuntosarja 4km

1. Vuokko Pieniniemi Pattijoki 22.50

2. Paula Pihkanen Spirit of Curlies 25.44

M Yleinen 8km

1. Harri Yrttiaho Hiipijät 30.44

2. Markus Kanamäki Saloisten Salama 33.52

M45 8km

1. Tommi Hyttinen Raahen Sporttiveteraanit 32.45

2. Timo Kauppila 34.40

M50 4km

1. Taisto Latvalehto Limingan Niittomiehet 15.28

M55 4km

1. Kai Lappalainen Kempele 16.26

2. Jukka Kitinprami Raahe 16.34

3. Pertti Hiltunen K-Rauta Rautapohja 16.38

4. Reijo Hummastenniemi Oulunsuun Heitto 17.37

5. Toivo Tervola Ylikiimingin Nuijamiehet 18.54

M60 4km

1. Pauli Vilminko Alpuan Kisaveikot 16.48

M65 4km

1. Vesa Ranta-Eskola Raahen Sporttiveteraanit 17.13

2. Jouko Kuusirati Raahen Sporttiveteraanit 18.32

M70 2km

1. Kauko Meriläinen Haukiputaan Heitto 9.37

M75 2km

1. Eero Mikkonen Kiimingin Urheilijat 12.15

M80 2km

1. Eino Niemelä Oulun Hiihtoseura 15.09

M kuntosarja 4km

1. Heikki Karttunen Pattijoki 17.01

2. Jaakko Ylikulju Oulu 22.00

 

11.8.2015 seuran maastomestaruus juoksu Raahen hiihtomajalla.

N35 3km

1. Karoliina Kellola 12.48

N60 3km

1. Helena Rantakari 14.14

M45 5km

1. Tommi Hyttinen 19.58

M50 5km

1. Seppo Piirainen 23.27

M65 3km

1. Vesa Ranta-Eskola 13.46

2. Jouko Kuusirati 14.34

3. Hiskias Jylkkä 16.32

M70 3km

1. Matti Lassila 16.16

 

 

6.6.2015 Fantin juoksu

N35 4km

1. Eija Tuomaala Rantsilan Raikas 19.22

N40 4km

1. Marjo Koivikko Oulu 16.50

2. Päivi Lumijärvi Limingan Niittomiehet 17.08

N45 4km

1. Anita Lampela Saloisten Reipas 18.13

N50 4km

1. Anne Tohola Merijärven Kestävä 21.26

N60 4km

1. Helena Rantakari Raahen Sporttiveteraanit 18.03

N kuntosarja 4km

1. Elina Keskitalo Raahe 19.30

2. Vuokko Pieniniemi Pattijoki 23.15

3. Paula Pihkanen Spirit Of Curlies 25.44

M yleinen 8km

1. Markus Kanamäki Saloisten Salama 32.32

2. Ville Eskola Pattijoki 40.28

3. Hannu Vanhala Raahe 43.58

M35 8km

1. Janne Kippola Kestävyyttä Pintakaasulla 24/7 34.09

2. Jukka Ala-Mattila Kestävyyttä Pintakaasulla 24/7 34.48

M40 8km

1. Marko Alatalo Oulu Triatlon & Cycling 32.17

2. Juha Härkönen Saloisten Reipas 36.52

3. Jarmo Myllymäki Raahe 42.12

M45 8km

1. Heikki Karttunen Pattijoki 36.12

2. Tommi Eskola Pattijoki 38.33

M50 8km

1. Taisto Latvalehto Limingan Niittomiehet 31.59

2. Pekka Lampela Saloisten Reipas 34.12

3. Seppo Piirainen Raahen Sporttiveteraanit 34.49

M55 8km

1. Kai Lappalainen Kempele 33.55

2. Jukka Kitinprami Raahe 34.31

M65 4km

1. Vesa Ranta-Eskola Raahen Sporttiveteraanit 17.37

2. Jouko Kuusirati Raahen Sporttiveteraanit 17.53

M70 4km

1. Matti Lassila Raahen Sporttiveteraanit 21.11

M kuntosarja 4km

1. Juha Ahola Raahe 16.56

2. Marko Männistö Raahe18.16

3. Jaakko Ylikulju Oulu 21.47

 

 

Juoksutuloksia 2014

6.9.2014 Avoin maastojuoksu Raahen hiihtomajalla

N50 4km

1. Anne Tohola Merijärven Kestävä 21.15

N55 4km 

1. Tuula Vilminko Sinkkisepot 20.36

N60 4km

1. Leila Harju Raahen Sporttiveteraanit 19.30

N kuntosarja 4km

1. Vuokko Pieniniemi 22.35

M40 8km

1. Risto Laitinen Raahen Sporttiveteraanit 35.57

M45 8km

1. Tommi Hyttinen Raahen Sporttiveteraanit 32,32

2. Timo Pudas 37.47

M50 4km

1. Taisto Latvalehto Laitasaaren Veto 15.53

2. Jukka Kitinprami Vihanti 16.09

3. Seppo Piirainen Raahen Sporttiveteraanit 17.03

M55 4km

1. Aulis Kaasinen Oulun NMKY 16.34

2. Väinö Mäkilä Raahen Sporttiveteraanit 16.47

3. Pauli Vilminko Sinkkisepot 17.45

4. Jouko Karppinen Laitasaaren Veto 18.27

M60 4km

1. Keijo Pihlajamaa Raahen Sporttiveteraanit 18.31

2. Jouko Kuusirati Raahen Sporttiveteraanit 19.21

M65 4km

1. Vesa Ranta-Eskola Raahen Sporttiveteraanit 17.20

M70 2km

1. Matti Lassila Raahen Sporttiveteraanit 10.04

M80 2km

1. Eino Niemelä Oulun Hiihtoseura 13.43

M kuntosarja 4km

1. Heikki Karttunen Pattijoki 17,37

2. Pekka Piispanen Oulu 24.08

 

2.9.2014 testijuoksu koivuluodon pururadalla. 

1,4km Heikki Vakkuri 7.00

2,8km Vesa Ranta-Eskola 11.46, Leila Harju 13.18, Hiskias Jylkkä 13.48 

12.8.2014 seuran maastomestaruus juoksu Raahen hiihtomajalla

N55 3km

1. Hilkka Leipämaa 18.40

N60 3km

1. Helena Rantakari 13.24

M45 5km

1. Tommi Hyttinen 19.53

M50 5km

1. Seppo Piirainen 22.12

M60 5km

1. Jouko Kuusirati 27.18

2. Heikki Pyhäluoto 30.20

M65 3km

1. Vesa Ranta-Eskola 13.56

2. Hiskias Jylkkä 16.22

M80 2km

1. Unto Suomalainen 16.56

M90 1km

1. Veikko Ranta-Eskola 8.23

  

1.7.2014 testijuoksu koivuluodon pururadalla. 

1,4km Helena Rantakari 05.42, Leila Harju 06,29 

2,8km Heikki Vakkuri 12.55

7.6.2014 Fantin juoksu

N yleinen 4km

1. Mari Patanen Saloisten Salama 16.44

 2. Merja Leppälä Saloisten Salama 21.00

N40 4km

1. Marjo Mulari Oulun NMKY 16.30

N45 4km

1. Tarja Salmela Merijärven Kestävä 20.22

N50 4km

1. Anne Tohola Merijärven Kestävä 20.04

N55 4km

1. Taina Väänänen Utajärvi 18.06

2. Tuula Vilminko Sinkki-Sepot 18.44

3. Liisa Kytöaho Raahen Sporttiveteraanit 20.55

N60 4km

1. Helena Rantakari Raahen Sporttiveteraanit 17.39

N kuntosarja 4km

1. Heli Haverinen 22.51

M35 8km

1. Juha-Matti Törmänen Raahe 37.08

M40 8km

1. Marko Alatalo Oulun Triathlon Cyciln 31.55

2. Harri Löf Saloinen 33.57

M50 8km

1. Taisto Latvalehto Laitasaaren Veto 32.03

2. Vesa Välipirtti Kempeleen Maraton Klubi 33.48

3. Jukka Kitinprami Vihanti 33.50

4. Reijo Pelkonen Pattijoen Tempaus 35.24

5. Jarmo Kortesalo AsMoon 41.21

M55 8km

1. Väinö Mäkilä Raahen Sporttiveteraanit 34.03

2. Pauli Vilminko Sinkki-Sepot 34.33

3. Risto Laitinen Raahen Sporttiveteraanit 36.19

4. Jouko Karppinen Laitasaaren Veto 39.20

M60 4km

1. Jouko Kuusirati Raahen Sporttiveteraanit 17.57

2. Keijo Pihlajamaa Raahen Sporttiveteraanit 18.05

3. Pekka Pihlajaniemi Raahen Sporttiveteraanit 20.48

M70 4km

1. Matti Lassila Raahen Sporttiveteraanit 20.05

M kuntosarja 4km

1. Heikki Karttunen Pattijoki 16.37

2. Seppo Piirainen Raahen Sporttiveteraanit 16.37

3. Marko Männistö Raahe 17.58

4. Jari Jauhiainen Raahe 19.07

5. Reijo Pirinen Siikajoki 20.29

6. Pekka Piispanen Oulu 24.30

7. Hiskias Jylkkä Raahen Sporttiveteraanit  25.56

 

3.6.2014 testijuoksu koivuluodon pururadalla.

1.4km Vesa Ranta-Eskola 5.47, Hiskias Jylkkä 6.29

10.5.2014 SM-maastot Lempäälä.

N55 4km. 10. Liisa Kytöaho 21.36

N60 4km. 1. Helena Rantakari 17.48  

6.5.2014 testijuoksu koivuluodon pururadalla.

1,4km Helena Rantakari 6.07, Heikki Vakkuri 7.06

 

17.9.2013 seuran maastomestaruus juoksu Raahen hiihtomajalla.

M40 5km

1. Tommi Hyttinen 19.32

M50 5km

1. Seppo Piirainen 22.26

M55 5km

1. Väinö Mäkilä 21.14

M65 3km

1. Vesa Ranta-Eskola 13.46

2. Matti Lassila 15.12

M70 3km

1. Lassi Kivimäki 18.18

N60 3km

1. Helena Rantakari 13.26

2. Leila Harju 14.38 

 

3.9.2013 Testijuoksu koivuluodon pururadalla.

2,8km Väinö Mäkilä 10.55 

1,4km Jouni Heikkinen 5.41, Leila Harju 6.36, Vesa Ranta-Eskola 6.36, Heikki Vakkuri 6.55

10.8.2013 Fantinjuoksu

M yleinen 8km

1. Markus Kanamäki Saloisten Salama 32.27

M35 8km

1. Juha Härkönen Saloisten Reipas 35.57

M40 8km

1. Harri Löf Saloinen 33.20

2. Jarmo Myllymäki Raahe 43.11

M45 8km

1. Taisto Latvalehto Laitasaaren Veto 34.08

M50 8km

1. Seppo Piirainen Raahen Sporttiveteraanit 35.23

M55 8km

1. Aulis Kaasinen Oulun NMKY 32.47

2. Väinö Mäkilä Kouvolan Hiihtoseura 34.16

M60 4km

1. Jouko Kuusirati Raahen Spottiveteraanit 17.48

2. Timo Pieskä Raahe 21.21

3. Pekka Piispanen Oulu 22.58

M65 4km

1. Risto Laitinen Raahen Sporttiveteraanit 16.16

2. Vesa Ranta-Eskola Raahen Sporttiveteraanit 16.41

M70 4km

1.Lauri Kivimäki Raahen Sporttiveteraanit 22.22

M kuntosarja 4km

1. Heikki Karttunen Raahe 16.53

2. Heikki Kinnunen Raahen Sporttiveteraanit 17.05

3. Ilkka Laulumaa Raahen Sporttiveteraanit 19.18

N60 4km

1. Helena Rantakari Raahen Sporttiveteraanit 17.13

2. Leila Harju Raahen Sporttiveteraanit 19.08

N kuntosarja 4km

1. Vuokko Pieniniemi Raahen Vesa 22.41

 

11.6.2013 AVOIN MAASTOJUOKSU RAAHEN HIIHTOMAJALLA

M yleinen 8km

1. Markus Kanamäki  Saloisten Salama 31,53

2. Lasarus Mitrofanoff Raahe 42.04

M40 8km

1. Tommi Hyttinen Raahen Sporttiveteraanit 32.14

2. Esko Impola Pattijoki 33.03

 M50 4km

1.Toivo Tervola Ylikiimingin Nuijamiehet 16.47

2. Seppo Piirainen Raahen Sporttiveteraanit 17.14

3. Keijo Pihlajamaa Raahen Sporttiveteraanit 18.39

 M60 4km

1.Vesa Ranta-Eskola Raahen Sporttiveteraanit 17.29

2. Jouko Kuusirati Raahen Sporttiveteraanit 18.22

 M kuntosarja 4km

1. Ilkka Laulumaa Raahen Sporttiveteraanit 19.21

2. Pekka Piispanen Oulu 25.05

 M70 2km

1. Eero Mikkonen Kiimingin Urheilijat 10.26

2. Unto Suomalainen Raahen Sporttiveteraanit 15.38

 N40 4km

1. Eeva-Liisa Honkakoski Oulaisten Taru 18.35

 N50 4km

1. Marja-Liisa Kemppainen Oulaisten Taru 21.44

2. Seija Vinkki Oulaisten Taru 25.04

 N60 4km

1. Helena Rantakari Raahen Sporttiveteraanit 17.50

2. Leila Harju Raahen Sporttiveteraanit 20.07

Testijuoksu Koivuluodon pururadalla 

4.6. 1,4km Vesa Ranta-Eskola 6.06 

 

Veteraaniurheilijoiden SM-maantiejuoksu 9.9.2012 Eurassa Raahen Sporttiveteraanien naiset Helena Rantakari, Leila Harju ja Liisa Kytöaho juoksivat 10km joukkue kultaa N55 ajalla 2.17.20. Henkilö kohtaisilla matkoilla 10km N55 Helena Rantakari juoksi pronssia ajalla 43.19 ja Liisa Kytöaho juoksi viidenneksi ajalla 49.03. N60 10km Leila Harju juoksi hopealle ajalla 44.58.

 

28.8.2012 SEURAN MAASTOMESTARUUS JUOSTIIN RAAHEN HIIHTOMAJALLA.

M35 5km

1. Heikki Kinnunen 21.43

M45 5km

1. Seppo Piirainen 22.45

M55 5km

1.Keijo Pihlajamaa 23.32

M60 5km

1. Jouko Kuusirati 22.17

M60 3km

1.Hiskias Jylkkä 14.58

M65 3km

1.Vesa Ranta-Eskola 13.07

2. Lari Riusala 14.52

M75 2km

1.Unto Suomalainen 15.28

M85 2km

1. Veikko Ranta-Eskola 19.44

N55 3km

1. Helena Rantakari 14.08

N60 3km

1. Leila Harju 14.37

 

Veteraaniyleisurheilun SM-kisat 3-5.8.2012 pidettiin Oulussa Raatin stadionilla. Raahen Sporttiveteraaneista kilpailuihin osallistui Vesa Ranta-Eskola M65 1500m sijoittuen neljänneksi ajalla 5.40.57 ja 5000m pronssille ajalla 20.38.41. Helena Rantakari N55 juoksi 1500m prossille ajalla 6.11.90 ja 5000m hopealle ajalla 21.56.13. 

Raahen Spottiveteraanit menestyivät Pudasjärvellä 12.5 juostuissa veteraanien SM-maastoissa. N55 4km sarjassa Helena Rantakari juoksi hopeaa ajalla 18.24 ja Liisa Kytöaho sijoittui kuudenneksi ajalla 22.09. N60 4km Leila Harju juoksi neljänneksi ajalla 19.54. Joukkue kisassa N55 4km Helena Rantakari, Liisa Kytöaho ja Leila Harju voittivat kultaa ajalla 1.00.27. M65 4km Vesa Ranta-Eskola juoksi pronssia ajalla 16.49. M60 4km juoksi Risto Laitinen 14 ajalla 16.45, Jouko Kuusirati 17 ajalla 17.21, Heikki Pyhäluoto 26 ajalla 19.30 ja Hiskias Jylkkä 27 ajalla 20.44. Joukkue Kisassa M60 4km Risto Laitinen, Jouko Kuusirati ja Vesa Ranta-Eskola sijoittui neljänneksi ajalla 50.55. M35 6km Heikki Kinnunen 13 ajalla 25.35. Kaikki tulokset  

 

20.5.2012 AVOIN MAASTOJUOKSU RAAHEN HIIHTOMAJALLA

M yl. 8km

1. Pauli Turtinen LNM 29.08

M35 8km

1. Heikki Laurila LNM 32.24

2. Heikki Kinnunen RaSve 35.05

M45 8km

1. Timo Ollila Paksumahat 33.27

2. Taisto Latvalehto LaiVe 33.42

3. Seppo Piirainen RaSve 38.53

M55 4km

1. Jouko Kuusirati RaSve 17.47

2. Olli Juntunen HauVe 17.55

3. Heikki Vakkuri RaSve 21.05

4. Antti Sippala Raahe 24.45

M65 4km

1. Vesa Ranta-Eskola RaSve 17.05

2. Kauko Meriläinen HauHe 18.40

M75 2km

1. Toivo Kylmäaho KeMaKi 11.23

2. Eino Niemelä OHS 13.49

M kuntosarja 4km

1. Heikki Karttunen Pattijoki 17.29

2. Pekka Pihlajaniemi Siikajoen Sisu 21.45

3. Pekka Piispanen Oulu 24.17

N yl. 4km

1. Karoliina Kellola RaahVe 16.39

N55 4km

1. Helena Rantakari RaSve 18.17

2. Leila Harju RaSve 19.36

3. Liisa Kytöaho RaSve 21.53

N kuntosarja 4km

1. Elina Karjalainen Kainuun Sinitakit 19.53

2. Anne Piispanen Oulu 24.31

3. Hilkka Leipämaa RaSve 24.39

 

2.10.2011 AVOIN MAASTOJUOKSU

M.yl 8km

1. Markus Kanamäki SalSa  31.49

M40 8km

1. Jorma Niemelä Siikajoki  31.50

M45 8km

1. Taisto Latvalehto LaiVe  35.41

M50 8km

1. Jouko Karppinen LaiVe  38.02

M55 4km

1. Pekka Piispanen Oulu  22.42

M60 4km

1. Risto Laitinen RaSve  16.57

M65 4km

1. Vesa Ranta-Eskola RaSve 17.09

2. Kauko Meriläinen HaHe 19.22

3. Lari Riusala RaSve 19.52

M70 2km

1. Eero Hanni KeMaKi  9.09

M75 2km

1. Toivo Kylmäaho KeMaKi  11.01

M80 2km

1. Veikko Ranta-eskola  20.08

M kuntosarja 4km

1. Lasarus Mitrofanoff SalRe  20.24

2. Hiskias Jylkkä RaSve  21.09

N.yl 4km

1. Laura Vuorinen KuivAu  21.36

N55 4km

1. Helena Rantakari  RaSve 18.26

2. Leila Harju RaSve  18.28

 

23.8.2011 SEURAN MAASTOMESTARUUS JUOKSU

M35 5km

1. Jouni Heikkinen  21.00

2. Heikki Kinnunen  21.06

M45 5km

1. Seppo Piirainen 22.25

M55 5km

1. Keijo Pihlajamaa  22.26

M60 5km

1. Jouko Kuusirati  21.49

2. Heikki Pyhäluoto  22.24

3. Heikki Vakkuri  29.32

M65 3km

1. Vesa Ranta-Eskola  13.48

2. Matti Lassila 14.24

M75 2km

1. Unto Suomalainen  11.47

M85 2km

1. Veikko Ranta-Eskola  15.45

N55 3km

1. Helena Rantakari  14.19  

 

2.7.2011 FANTINJUOKSU

M yleinen 8.2km 

1. Samuli Nevanperä YNM 28.06

2. Jukka Alamattila Pattijoki 36.59

M35 8.2km

1. Jouni Heikkinen RaSve 35.53

M40 8.2km

1. Timo kauppila KooVee 33.47

2. Heikki Karttunen Pattijoki 35.49

M45 8.2km

1. Taisto Latvalehto LaiVe 31.34 

2. Kari Perkkiö HaV 32.46

3. Esko Impola Pattijoki 32.53

4. Teemu Jansson Helsinki 35.13

M55 8.2km

1. Markku Siirtola oulu 35.39

M60 4.1km

1. Risto Laitinen RaSve 16.20

2. Jouko Kuusirati RaSve 17.21

M65 4.1km

1. Vesa Ranta-Eskola RaSve 17.59

M kuntosarja 4.1km

1. Juha Ahola Raahe 16.45

2. Seppo Piirainen RaSve 19.06

N yleinen 4.1km

1. Karoliina Kellola RaVe 17.15

2. Elina Karjalainen Kainuun Sinitakit 18.05

3. Janika Ahola RaVe 19.57

N40 4.1km

1. Anu Hilli KuivA 18.17

N55 4.1km

1. Helena Rantakari RaSve 18.11

2. Leila Harju RaSve 18.18

N kuntosarja 4.1km

1. Saija Ranz Raahe 18.40

2. Kirsi Asikainen Helsinki 25.45

 

3.10.2010 AVOIN MAASTOJUOKSU RAAHEN HIIHTOMAJALLA 

 M yleinen 8km

1.      Markus Kanamäki SalSa 29.45

2.      Aleksi Karppinen LaiVe 29.50

 M35 8km

1.      Ilpo Riihijärvi Peräkylän jarru 33.11

2.      Arto Pitkäaho Raahe 36.21

 M40 8km

1.      Jarkko Päkkilä PyPo 30.03

2.      Timo Pudas LaiVe 31.18 

M45 8km

1.      Pekka Kivijärvi PiTe 29.54

2.      Arto Huovinen KKV 30.24

3.      Taisto Latvalehto LaiVe 31.00 

M50 8km

1.      Toivo Tervola YNM 29.55

2.      Jouko Karppinen LaiVe 35.45

M55 4km

1.      Keijo Kähärä PyPo 16.54

2.      Pekka Piispanen Oulu 22.39 

M60 4km

1.      Vesa Ranta-Eskola RaSve 15.45 

M65 4km

1.      Kauko Meriläinen HaHe 17.11

2.      Lari Riusala RaSve 17.22

3.      Eero Hanni KeMaKi 17.33

4.      Matti Lassila RaSve 19.14

M70 2km

1.      Eero Mikkonen Kiimu 8.57

2.      Toivo Kylmäaho KeMaKi 9.24 

M80 2km

1.      Veikko Ranta-Eskola RaSve 14.21

M kuntosarja 4km

1.      Heikki Hiltunen RaVe 15.13

2.      Jarmo Paananen SalRe 16.47

N yleinen 4km

1.      Elina Karjalainen Kajaani 17.42 

N40 4km

1.      Seija Lehto LaiVe 20.38

N55 4km

1.      Helena Rantakari RaSve 17.06

2.      Liisa Kytöaho Oulu 19.11

N kuntosarja 4km

1.      Anni Huovinen KKV 20.04

 

Raahen Sporttiveteraanit kiittää osallistujia, toimitsijoita ja mukana olleita onnistuneesta tapahtumasta.

 

24.8.2010 SEURAN MAASTOMESTARUUS JUOKSU

M35 5km

1.      Jouni Heikkinen 22.34

 M45 5km

1.      Seppo Piirainen 21.23

 M55 5km

1.      Keijo Pihlajamaa 22.10

2.      Markku Leipämaa 24.47

 M60 5km

1.      Vesa Ranta-Eskola 20.40

 M65 3km

1.      Lari Riusala 12.59

 M70 3km

1.      Taisto Peltoniemi 15.27

 M75 2km

1.      Unto Suomalainen 22.04

 M85 2km

1.      Veikko Ranta-Eskola 12.14

 N55 3km

1.      Helena Rantakari 12.44

2.      Leila Harju 13.25

 

 Raahen Sporttiveteraanit kiittää osallistujia, toimitsijoita ja mukana olleita onnistuneesta tapahtumasta.

 

4.7.2010 FANTINJUOKSU

 M yleinen 8.2km

1.      Tapani  Kärjä KaJu 27.50

2.      Samuli Nevanperä YNM 30.58

3.      Markus Kanamäki SalSa 32.14

4.      Jukka Alamattila Raahe 39.09

 M35 8.2km

1.      Taisto Latvalehto LaiVe 32.48

2.      Marko Alatalo RaSve 33.20

 M40 8.2km

1.      Timo Pudas LaiVe 32.16

2.      Jouko Kuorilehto Raahe 34.52

 M45 8.2km

1.      Ismo Pudas IinYr 29.42

2.      Kari Perkkiö HaV 34.30

 M55 8.2km

1.      Markku Siirtola Oulu 35.14

2.      Keijo Pihlajamaa RaSve 37.31

 M60 4.1km

1.      Risto Laitinen RaSve 15.59

2.      Vesa Ranta-Eskola RaSve 16.40

 M65 4.1km

1.      Lari Riusala RaSve 17.57

 M70 4.1km

1.      Taisto Peltoniemi RaSve 20.08

 M kuntosarja 4.1km

1.      Juha Ahola Raahe 16.26

2.      Esko Paavola Raahe 22.18

 N yleinen 4.1

1.      Elina Karjalainen Kajaani 19.14

 N40 4.1km

1.      Anu Hilli RDS 18.11

N55 4.1km

1.      Leila Harju RaSve 18.29

 N kuntosarja 4.1km

1.      Saija Ranz SalSa 19.46

 

 Raahen Sporttiveteraanit kiittää osallistujia, toimitsijoita ja mukana olleita onnistuneesta tapahtumasta.

Juoksutuloksia 2009

4.10.2009 AVOIN MAASTOJUOKSU RAAHEN HIIHTOMAJALLA

M yleinen 8km

1. Samuli Nevanperä YNM 27.55

2. Markus Kanamäki SalSa 31.21

3. Marko Alatalo RaSve 32.50

4. Jouni Heikkinen RaSve 36.53

M40 8km

1. Timo Pudas LaiVe 31.22

2. Kim Kivelä OuNMKY 32.52

3. Taisto Latvalehto LaiVe 36.37

M50 8km

1. Risto Laitinen RaSve 34.00

2. Jouko Kuusirati RaSve 34.49

3. Heikki Pyhäluoto RaSve 35.49

4. Jouko Karppinen LaiVe 36.01

M60 4km

1. Vesa Ranta-Eskola RaSve 17.01

2. Kalevi Alatalo RaSve 17.51

3. Kauko Meriläinen HaHe 18.02

4. Oiva Rantala Oulki 18.26

M kuntosarja 4km

1. Heikki Hiltunen RaVe 16.19

2. Keijo Pihlajamaa RaSve 17.49

3. Jarmo Paananen SalRe 19.00

4. Kullervo Törrö RaSve 21.03

5. Pekka Piispanen Oulu 26.05

M70 2km

1. Eero Mikkonen Oulki 9.42

2. Timo Similä Oulki 9.55

3. Taisto Peltoniemi Rasve 10.57

M80 2km

1. Veikko Ranta-Eskola RaSve 14.04

N yleinen 4km

1. Karoliina Kellola RaVe 15.56

N50 4km

1. Leila Harju RaSve 18.22

N kuntosarja 4km

1. Elina Karjalainen Kajaani 18.41

 

8.9.2009 SEURAN MAASTOMESTARUUS JUOKSU

M 35 vuotta 5 km

1. Jouni Heikkinen 22.47

M 55 vuotta 5 km

1. Jouko Kuusirati 21.53

2. Heikki Pyhäluoto 23.01

3. Markku Leipämaa 24.12

M60 vuotta 5 km

1. Vesa Ranta-Eskola 21.35

2. Heikki Vakkuri 21.52

3. Kalevi Alatalo 22.53

M65 vuotta 3 km

1. Lari Riusala 13.44

2. Lauri Kivimäki 15.20

3. Matti Lassila 15.54

M75 vuotta 2 km

1. Unto Suomalainen 12.47

M85 vuotta 2 km

1. Veikko Ranta-Eskola 13.55

N55 vuotta 3 km

1. Helena Rantakari 14.02

2. Leila Harju 15.10

Raahen Sporttiveteraanit kiittää osallistujia, toimitsijoita ja mukana olleita onnistuneesta tapahtumasta.

28.6.2009 FANTIN JUOKSU

M yleinen 8.2km

1. Samuli Nevanperä YNM 28.23

2. Markus Kanamäki Salsa 32.47

3. Juuso Kemppainen Temmes 38.48

 

M 35 8.2km

1. Juha Harju IK Falken 30.53

2. Timo Pudas LaiVe 32.01

3. Teemu Japisson NS Liikkujat 32.09

4. Timo Virranniemi Raahe 35.46

5. Jouni Heikkinen RaSve 37.06

M45 8.2km

1. Juha Honkanen Oulu 31.32

2. Taisto Latvalehto LaiVe 32.53

3. Kari Perkkiö HaV 34.05

M55 8.2km

1. Vesa Ranta-Eskola RaSve 33.59

2. Jouko Kuusirati RaSve 34.18

3. Heikki Pyhäluoto RaSve 35.27

4. Markku Leipämaa RaSve 37.15

5. Heikki Vakkuri RaSve kesk

 

M kuntosarja 8.2km

1. Harri Mokka Liminka 37.12

2. Kullervo Törrö RaSve 39.27

3. Juha Keränen Raahe 40.20

 

M65 4.1km

1. Pentti Bordi Tupos 18.17

 

N yleinen 4.1km

1. Karoliina Kellola RaVe 15.51

 

N45 4.1km

1. Seija Vinkki Taru 22.31

 

N55 4.1km

1. Helena Rantakari RaSve 16.26

2. Leila Harju RaSve 18.38

 

N kuntosarja 4.1km

1. Elina Karjalainen Kajaani 20.02

Juoksutuloksia 2008

17.10.2008 Seuran maastomestaruus juoksu Raahen hiihtomajalla

Naiset 2km

N55 1. Leila Harju 9.42

N60 1. Raija Lehtola 12.40

Miehet 1km

M85 1. Veikko Ranta-Eskola 7.47

Miehet 4km

M35 1. Jouni Heikkinen 17.20

M45 1. Seppo Piirainen 17.22

M50 1. Keijo Pihlajamaa 18.43

M55 1. Tuomo Fingeroos 17.03

M60 1. Vesa Ranta-Eskola 17.18

2. Kalevi Alatalo 19.45

3. Kullervo Törrö 20.11

M65 1. Lari Riusala 17.36

2. Taisto Peltoniemi 22.46

5.10.2008 Maastojuoksu Raahen hiihtomajalla

Naiset 3 km

N yl. 1. Karoliina Kellola Raahen Vesa 12.55

N55 1. Helena Rantakari RaSve 13.50

2. Leila Harju RaSve 14.56

N60 1. Raija Lehtola RaSve 18.43

Miehet 3 km

M65 1. Lari Riusala RaSve 13.27

2. Jorma Paasovaara Oulu 13.55

3. Eero Hanni KeMaki 14.06

-

Miehet 5 km

M yl. 1. Heikki Hiltunen Raahen Vesa 23.05

M35 1. Taisto Latvalehto LaiVe 21.14

2. Jouni Heikkinen RaSve 22.44

M40 1. Kim Kivelä Liminka 20.11

2. Timo Pudas LaiVe 20.27

M45 1. Seppo Piirainen RaSve 22.01

2. Juha Keränen Raahe 26.04

M50 1. Jouko Karppinen LaiVe 21.45

2. Keijo Pihlajamaa RaSve 22.50

M60 1. Risto Laitinen RaSve 20.32

2. Kauko Meriläinen HaHe 22.46

3. Kalevi Alatalo RaSve 23.43

4. Kullervo Törrö RaSve 27.10

9.8.08 Tervasta teräkseen kotisetupäivien maastojuoksu Raahen hiihtomajalla

Maastojuoksu Miehet 5 km Naiset 3 km

M yl 1. Jouni Heikkinen 22.28 N yl 1. Helena Rantakari 13.55

M40 v 1. Jouko Kuorilehto 21.57 N 50 v 1. Hilkka Leipämaa 16.25

M50 v 1. Kai Lappalainen 20.20 N 60 v 1. Raija Lehtola 19.04

2. Jouko Kuusirati 21.17

3. Osmo Ponnikas 22.16

4. Keijo Pihlajamaa 23.00

5. Markku Leipämaa 23.16

M60 v 1. Risto Laitinen 22.11

2. Kalevi Alatalo 23.27

3. Hiskias Jylkkä 25.29

M kuntosarja 3 km 1. Matti Lassila 14.58

2. Uuno Vedenoja 25.26

8.6. Maantiejuoksu Raahessa 5.7km

M YL

  1. Pasi Pesola (OK Botnia) 21.33

M35

  1. Vesa Harju (Pyhäjoki) 25.46

M50

  1. Keijo Pihlajamaa (Rasve) 26.07

M55

  1. Jouko Kuusirati (Rasve) 23.21
  2. Osmo Ponnikas (Rasve) 24.18
  3. Markku Leipämaa (Rasve) 24.33
  4. Pekka Piispanen (Oulu) 30.04

M60

  1. Vesa Ranta-Eskola (Rasve) 23.04
  2. Kauko Meriläinen (HaHe) 24.12

M65

  1. Eero Hanni (KeMaKi) 25.01
  2. Seppo Tervola (Oulun Ikiliikkujat) 28.44

N50

  1. Sisko Hiltunen (ONMKYU) 24.30
  2. Hilkka Leipämaa (Rasve) 30.46

22.5.08 Aikajuoksu Raahen hiihtomajallla (ajanottajat: Helena Rantakari, Heino Virsu, Hannu Ojanperä, Jouko Kuusirati ja Lassi Kivimäki)

M35:

  1. Jouni Heikkinen 23.06 (5km)

M50:

1. Keijo Pihlajamaa 24.06 (5km)

M55

  1. Ilkka Laulumaa 15.48 (3km)
  2. Osmo Ponnekas 23.12 (5km)
  3. Markus Leipämaa 23.31 (5km)

M60:

  1. Vesa Rantaeskola 13.49 (3km)
  2. Heikki Vakkuri 24.25 (5km)

M70:

  1. Unto Suomalainen 14.38 (2km)

N50:

  1. Hilkka Leipämaa 16.33 (3km)