RaSve - Raahen Sporttiveteraanit

Veteraaniurheilua Raahen seudulla!

Hiihtotuloksia 2017

21.2.2017 seuran mestaruushiihto Raahen hiihtomajalla.

(V)

M40 5km

1. Jani Tuovila 13.24

M50 5km

1. Seppo Piirainen 16.16

M55 5km

1. Väinö Mäkilä 14.39

M60 4km

1. Pekka Pihlajaniemi 14.54

M65 4km

1. Pauli Patanen 12.37

2. Eero Vehkala 12.38

3. Hiskias Jylkkä 12.52

4. Jouko Kuusirati 17.56

M70 4km

1. Vesa Ranta-Eskola 12.46

2. Matti Lassila 14.56

M75 2km

1. Veijo Perttamo 7.18

M85 2km

1. Veikko Alapudas 10.16

N30 4km

1. Minna Patanen 11.59

N35 4km

1. Merja Leppälä 13.56

2. Karoliina Kellola 14.24

N60 4km

1. Helena Rantakari 17.46

N65 2km

1. Leila Harju 7.08  

 

16.2.2017 Avoinveteraanihiihtäjien iltahiihto Raahen hiihtomajalla.

(V) 

M30 10km

1. Markun Kanamäki Saloisten Salama 26.15

M40 10km

1. Jouni Mäkäräinen Kempeleen Kiri 28.46

M45 5km

1. Heikki Karttunen Pattijoki 16.45

M50 5km

1. Seppo Piirainen Raahen Sporttiveteraani 15.36

2. Kari Perkkiö Haapaveden Urheilijat 16.22

M55 5km

1. Väinö Mäkilä Raahen Sporttiveteraanit 14.11

M60 4km

1. Sulevi Leinonen Raahen Sporttiveteraanit 11.44

2. Pauli Vilminko Sinkkisepot 12.40

3. Jouko Koivisto Limingan Niittomiehet 12.35

4. Pekka Pihlajaniemi Raahen Sporttiveteraanit 14.21

M65 4km

1. Martti Immonen Oulaisten Huima 11.27

2. Eero Vehkala Raahen Sporttiveteraanit 11.50

3. Pauli Patanen Raahen Sporttiveteraanit 11.58

4. Hiskias Jylkkä Raahen Sporttiveteraanit 12.46

5. Mikko Kärnä Ilomantsin Urheilijat 12.48

M70 4km

1. Vesa Ranta-Eskola Raahen Sporttiveteraanit 12.20

2. Matti Lassila Raahen Sporttiveteraanit 14.28

M75 2km

1. Veijo Perttamo Raahen Sporttiveteraanit 6.50

2. Paavo Hanhela Kiimingin Urheilijat 7.04

3. Eero Mikkola Kiimingin Urheilijat 7.30

M80 2km

1. Heikki Alakiuttu Oulunsuun Heitto 7.37

M85 2km

1. Veikko Alapudas Raahen Sporttiveteraanit 9.11

M kunto 5km

1. Jani Tuovila Raahen Sporttiveteraanit 13.25

N30 4km

1. Minna Patanen Raahen Sporttiveteraanit 11.33

N35 4km

1. Merja Leppälä Saloisten Salama 13.21

2. Karoliina Kellola Raahen Sporttiveteraanit 15.52

N40 4km

1. Eija Tuomaala Rantsilan Raikas 13.28

N55 4km

1. Sisko-Liisa Luukinen Limingan Niittomiehet 14.47

2. Tuula Vilminko Sinkkisepot 15.17

N65 2km

1. Leila Harju Raahen Sporttiveteraanit 6.50

2. Eila Puhakka Oulun Hiihtoseura 7.50

N70 2km

1. Irja Mertala Kiimingin Urheilijat 7.49