RaSve - Raahen Sporttiveteraanit

Veteraaniurheilua Raahen seudulla!

Hiihdon tulosarkisto

  

23.2.2016 seuran mestaruushiihto Raahen Hiihtomajalla. 

(V)

M35 5km

1. Janne Aarnio 16.45

M40 5km

1. Jani Tuovila 15.04

M45 5km

1. Tommi Hyttinen 13.38

M50 5km

1. Seppo Piirainen 16.31

M55 5km

1. Väinö Mäkilä 14.55

M60 4km

1. Sulevi Leinonen 12.09

2. Pekka Pihlajaniemi 14.50

3. Risto Karhu 15.23

M65 4km

1. Eero Vehkala 12.31

2. Pauli Patanen 12.55

3. Ilkka Laulumaa 18.33

M70 4km

1. Vesa Ranta-Eskola 12.37

2. Matti Lassila 15.23

M85 2km

1. Veikko Alapudas 7.35

N30 4km

1. Minna Patanen 13.02

N35 4km

1. Merja Leppälä 14.40

N60 4km

1. Helena Rantakari 17.10  

 

16.2.2016 Avoin veteraanihiihtäjien iltahiihto Raahen hiihtomajalla

(V)

M35 10km

1. Jukka Keränen Kempeleen Pyrintö 30.57

M55 5km

1. Juha Roininen Kiimingin Riento 11.41

2. Väinö Mäkilä Raahen Sporttiveteraanit 14.17

3. Jouko Koivisto Limingan Niittomiehet 19.19

M60 4km

1. Sulevi Leinonen Raahen Sporttiveteraanit 11.50

2. Pauli Vilminko Alpuan Veikot 12.44

M65 4km

1. Martti Immonen Oulaisten Huima 11.26

2. Pauli Patanen Raahen Sporttiveteraanit 12.04

M70 4km

1. Vesa Ranta-Eskola Raahen Sporttiveteraanit 12.13

2. Matti Lassila Raahen Sporttiveteraanit 14.41

M75 2km

1. Martti Pelkonen Raahen Sporttiveteraanit 6.51

2. Eero Mikkonen Kiimingin Urheilijat 7.01

3. Paavo Hanhela Kiimingin Urheilijat 7.36

M80 2km

1. Heikki Alakiuttu Oulunsuun Heitto 7.28

2. Eino Niemelä Oulun Hiihtoseura 8.28

M85 2km

1. Veikko Alapudas Raahen Sporttiveteraanit 6.31

2. Jussi Turkka Oulun Hiihtoseura 7.51

M Kuntosarja 5km

1. Jani Tuovila Raahen Sporttiveteraanit 13.33

2. Janne Aarnio Saloisten Reipas 15.14

N30 4km

1. Minna Patanen Saloisten Salama 12.15

N35 4km

1. Merja Leppälä Saloisten Salama 13.54

N50 4km

1. Anita Lampela Saloisten Reipas 12.47

N55 4km

1. Sisko-Liisa Luukinen Limingan Niittomiehet 14.40

N60 4km

1. Leila Harju Raahen Sporttiveteraanit 13.56

N65 2km

1. Irja Mertala Kiimingin Urheilijat 7.17 

 

 

24.2.2015 seuran mestaruushiihto Raahen Hiihtomajalla.

(V)

M35 5km

1. Jani Tuovila 12.57

M40 5km

1. Ilpo Riihijärvi 13.25

2. Juha Härkönen 14.01

M45 5km

1. Tommi Hyttinen 12.21

M50 5km

1. Seppo Piirainen 15.08

M55 5km

1. Väinö Mäkilä 13.35

2. Sulevi Leinonen 14.54

M60 4km

1. Pauli Patanen 11.56

2. Keijo Pihlajamaa 12.04

3. Risto Karhu 14.14

M65 4km

1. Risto Kittilä 11.21

2. Eero Vehkala 11.24

3. Vesa Ranta-Eskola 11.55

M70 4km

1. Matti Lassila 14.39

M80 2km

1. Unto Suomalainen 9.56

N35 4km

1. Karoliina Kellola 16.08 

 

17.2.2015 Avoin veteraanihiihtäjien iltahiihto Raahen hiihtomajalla

(V)

M40 10km

1. Ilpo Riihijärvi Raahen Sporttiveteraanit 31.21

2. Juha Härkönen Saloisten Reipas 32.10

3. Heikki Kinnunen Raahen Sporttiveteraanit 34.56

M45 5km

1. Tommi Hyttinen Raahen Sporttiveteraanit 13.50

M50 5km

1. Seppo Piirainen Raahen Sporttiveteraanit 16.52

M55 5km

1. Väinö Mäkilä Raahen Sporttiveteraanit 15.16

2. Sulevi Leinonen Raahen Sporttiveteraanit 16.02

3. Jouko Koivisto Limingan Niittomiehet 20.33

M60 4km

1. Keijo Salonen Kuivasjärven Aura 12.10

2. Pauli Patanen Raahen Sporttiveteraanit 12.53

3. Keijo Pihlajamaa Raahen Sporttiveteraanit 13.44

4. Pauli Vilminko Alpuan Veikot 14.02

5. Risto Karhu Raahe 15.45

M65 4km

1. Risto Holtinkoski Oulun Kilpa-Veljet 12.50

2. Vesa Ranta-Eskola Raahen Sporttiveteraanit 12.58

3. Erkki Annanpalo Oulun Hiihtoseura 14.02

M70 4km

1. Aimo Vallo Kempele 14.21

2. Jouko Helsten Oulu 15.00

3. Matti Lassila Raahen Sporttiveteraanit 15.42

M75 2km

1. Martti Pelkonen Raahen Sporttiveteraanit 7.13

2. Veijo Perttamo Raahen Sporttiveteraanit 7.33

3. Seppo Sipola Haukiputaan Veikot 8.21

M80 2km

1. Eino Niemelä Oulun Hiihtoseura 9.14

2. Veikko Alapudas Raahen Sporttiveteraanit 10.20

3. Unto Suomalainen Raahen Sporttiveteraanit 12.04

M85 2km

1. Jussi Turkka Oulun Hiihtoseura 10.45

M kuntosarja 5km

1. Jani Tuovila Raahen Sporttiveteraanit 15.16

2. Petri Keskitalo Raahen Pyöräilijät 17.52

3. Heikki Karttunen Pattijoki 18.27

N50 4km

1. Sisko-Liisa Luukinen Limingan Niittomiehet 16.33

N60 4km

1. Leila Harju Raahen Sporttiveteraanit 15.00

 

18.2.2014 seuran mestaruushiihto Raahen hiihtomajalla.

(V)

M45 4km

1. Tommi Hyttinen 9.31

M50 4km

1. Seppo Piirainen 11.30

2. Heikki Sipola 18.25

M55 4km

1. Väinö Mäkilä 10.43

2. Sulevi Leinonen 11.28

M60 4km

1. Pauli Patanen 12.03

2. Pekka Pihlajaniemi 14.17

3. Jouko Kuusirati 15.31

M65 4km

1. Vesa Ranta-Eskola 11.58

2. Hiskias Jylkkä 12.48

M70 4km

1. Matti Lassila 14.44

M80 2km

1. Unto Suomalainen 9.57

N60 4km

1. Leila Harju 13.56 

 

11.2.2014 Avoin veteraanihiihtäjien iltahiihto Raahen hiihtomajalla

(V)

M30 8,5km

1. Markus Kanamäki Saloisten Salama 21.08

M40 8,5km

1. Petri Marttila Lumijoen Lumiukot 26.41

M45 5,1km

1. Tommi Hyttinen Raahen Sporttiveteraanit 12.27

M50 5,1km

1. Seppo Piirainen Raahen Sporttiveteraanit 14.48

2. Taisto Latvalehto Laitasaaren Veto 15.40

M55 5,1km

1. Väinö Mäkilä Oulun Hiihtoseura 13.45

2. Jouko Karppinen Laitasaaren Veto 15.03

3. Sulevi Leinonen Raahen Sporttiveteraanit 15.54

4. Jarmo Paananen Saloisten Reipas 17.07

5. Pauli Vilminko Alpuan Veikot 17.39

6. Jouko Koivisto Limingan Niittomiehet 18.08

M60 3,4km

1. Martti Immonen Oulaisten Huima 9.43

2. Pauli Patanen Raahen Sporttiveteraanit 9.58

M65 3,4km

1. Vesa Ranta-Eskola Raahen Sporttiveteraanit 10.19

2. Hiskias Jylkkä Raahen Sporttiveteraanit 11.01

M70 3,4km

1. Matti Lassila Raahen Sporttiveteraanit 13.05

M75 1,7km

1. Martti Pelkonen Raahen Sporttiveteraanit 5.56

M80 1,7km

1. Unto Suomalainen Raahen Sporttiveteraanit 8.48

M kuntosarja 5,1km

1. Jani Tuovila Raahe 14.35

2. Heikki Karttunen Pattijoki 18.45

3. Risto Karhu Raahe 22.09

N35 3,4km

1. Eija Tuomaala Rantsilan Raikas 12.00

N 50 3,4km

1. Sisko-Liisa Luukinen Limingan Niittomiehet 13.48

N65 1,7km

1. Eila Puhakka Oulun Hiihtoseura 7.02

 

 

12.3.2013 Seuran mestaruushiihto Raahen hiihtomajalla.

(V)

M40 5km

1. Tommi Hyttinen 13.10

2. Heikki Kinnunen 16.05

M50 5km

1. Seppo Piirainen 15.49

2. Jarmo Paananen 20.35

M60 4km

1. Pauli Patanen 12.52

M65 4km

1. Hiskias Jylkkä 13.14

2. Matti Lassila 14.30

M75 2km

1. Martti Pelkonen 7.46

2. Unto Suomalainen 10.50

 

19.2.2013 Avoin veteraanihiihtäjien iltahiihto Raahen hiihtomajalla.

(V) 

M35 10km

1. Jani Tuovila Raahe 29.55

2. Mikko Kellola Raahe 31.35

3. Jukka Keränen Kempeleen Pyrintö 32.29

M40 10km

1. Tommi Hyttinen Saloisten Reipas 26.45

2. Ilpo Riihijärvi Raahen Sporttiveteraanit 27.40

3. Heikki Kinnunen Raahen Sporttiveteraanit 30.37

M45 5km

1. Jukka Määttä Kuivasjärven Aura 16.50

M50 5km

1. Seppo Piirainen Raahen Sporttiveteraanit 15.24

M55 5km

1. Sulevi Leinonen Raahen Sporttiveteraanit 15.34

2. Pauli Vilminko Sinkki-Sepot 17.37

3. Pekka Pihlajaniemi Siikajoen Sisu 17.59

4. Jouko Koivisto Limingan Niittomiehet 18.16

5. Risto Karhu Raahe 19.57

M60 4km

1. Tuomo Vainio Pudasjärven Urheilijat 11.32

2. Eino Juola Kempeleen Pyrintö 11.34

3. Martti Immonen Oulaisten Huima 11.42

4. Erkki Annanpalo Oulun Hiihtoseura 12.02

5. Risto Holminkoski Oulu 12.26

6. Pauli Patanen Raahen Sporttiveteraanit 12.34

M65 4km

1. Vesa Ranta-Eskola Raahen Sporttiveteraanit 12.14

2. Hiskias Jylkkä Raahen Sporttiveteraanit 12.25

3. Kauko Meriläinen Haukiputaan Heitto 13.18

4. Alpo Talvensaari Kempeleen Maratonklubi 13.21

5. Matti Lassila Raahen Sporttiveteraanit 14.22

6. Veikko Heikkinen Siikalatvan Urheilijat 14.56

M70 4km

1. Arvo Liedes Haukiputaan Heitto 13.09

2. Esko Hämeenniemi Oulun Hiihtoseura 13.48

3. Eero Hanni Kempeleen Maratonklubi 14.50

M75 2km

1. Reino Sevon Oulun Hiihtoseura 6.57

2. Martti Pelkonen Raahen Sporttiveteraanit 7.09

3. Toivo Kylmäaho Kempeleen Maratonklubi 7.49

4. Eino Niemelä Oulun Hiihtoseura 8.43

5. Unto Suomalainen Raahen Sporttiveteraanit 9.32

M80 2km

1. Matti Kauppi Oulun Hiihtoseura 7.49

2. Jussi Turkka Oulun Hiihtoseura 9.19

3. Veikko Alapudas Raahen Sporttiveteraanit 9.44

M kuntosarja 5km

1. Heikki Karttunen Pattijoki 19.40

N35 4km

1. Eija Tuomaala Rantsilan Raikas 13.26

N45 4km

1. Anita Lampela Saloisten Reipas 12.54

N50 4km

1. Sisko-Liisa Luukinen Limingan Niittomiehet 15.07

2. Tuula Vilminko Vihannin Sinkki-Sepot 16.35

N60 4km

1. Leila Harju Raahen Sporttiveteraanit 14.03

2. Pirkko Hämeenniemi Oulun Hiihtoseura 14.42

3. Eila Ouhakka Oulun Hiihtoseura 15.06

N kuntosarja 4km

1. Minna Nurkkala Raahe 17.10

 

6.3.2012 Seuran mestaruushiihto Raahen hiihtomajalla.

(V)

M35 5km

1. Jani Kellola 16.40

M40 5km

1. Tommi Hyttinen 13.10

M50 5km

1. Jarmo Paananen 16.02

M60 4km

1. Hiskias Jylkkä 11.40

2. Pauli Patanen 11.58

M65 4km

1. Vesa Ranta-Eskola 11.35

M70 4km

1. Martti Pelkonen 13.43

M75 2km

1. Unto Suomalainen 9.22

M85 2km

1. Veikko Ranta-Eskola 8.34

M90 2km

1. Uuno Vedenoja 10.42

N55 4km

1. Helena Rantakari 16.44 (perinteinen)

Kuntosarja 4km

1. Karoliina Kellola 14.12 (perinteinen)

 

21.2.2012 Avoin veteraanihiihtäjien Iltahiihto Raahen hiihtomajalla

M35 10km

1. Jani Tuovila Raahe 33.53

2. Jani Kellola Raahe 51.38

M45 5km

1. Taisto Latvalehto LaiVe 16.23

M50 5km

1. Jouko Karppinen LaiVe 16.25

M55 5km

1. Sulevi Leinonen RaSve 17.17

2. Jouko Koivisto LNM 20.08

3. Pekka Pihlajaniemi SiiSi 20.28

M60 4km

1. Pauli Patanen RaSve 12.52

2. Seppo Ranta-Eskola RaSve 13.15

3. Hiskias Jylkkä RaSve 13.28

M65 4km

1. Vesa Ranta-Eskola RaSve 12.49

2. Veikko Heikkinen SLU 15.40

3. Matti Lassila RaSve 15.42

M70 4km

1. Jorma Paasovaara OKV 14.00

2. Martti Pelkonen RaSve 14.29

M75 2km

1. Reino Sevon OHS 10.19

2. Eino Niemelä OHS 10.34

3. Unto Suomalainen RaSve 10.47

M85 2km

1. Veikko Ranta-Eskola RaSve 14.26

M kuntosarja 5km

1. Jarmo Paananen SalRe 19.45

N50 4km

1. Sisko-Liisa Luukinen LNM 17.18

N kuntosarja 4km

1. Karoliina Kellola 17.40 (perinteinen)

 

1.3.2011 Seuran mestaruushiihdot vapaalla hiihtotyylillä Raahen hiihtomajalla

naiset 4km

N35      1. Saija Ranz                          12.30

N55      1. Leila Harju                          13.21

            2. Helena Rantakari (perinteisellä) 16.22

miehet 5km

M35      1. Ilpo Riihijärvi                        13.02

            2. Heikki Kinnunen                   13.55

M40       1. Tommi Hyttinen                  13.07

M45       1. Seppo Piirainen                   14.56

M50       1. Sulevi Leinonen                  14.16

miehet 4km

M60       1. Pauli Patanen                     11.47

M65       1. Vesa Ranta-Eskola               11.15

             2. Matti Lassila                        12.43

M70       1. Martti Pelkonen                   13.42

miehet 2km

M75       1. Unto Suomalainen               9.04

M85       1. Veikko Ranta-Eskola             10.56

M90       1. Uuno Vedenoja                   11.39

 8.2.2011 Avoin veteraanihiihtäjien Iltahiihto Raahen hiihtomajalla

naiset 4km

N50      1. Maija Käkelä, HauVe           13.28

            2. Sisko-Liisa Luukinen, LMN    16,06

N55      1. Marjut Vuorenmaa, OHS     12.36

            2. Leila Harju, RaSve              14.10

N60      1. Pirkko Hämeenniemi, OHS   14.19

naiset 2km

N65       1. Maija Keskitalo, HauVe        8.09

miehet 10km

M35      1. Ilpo Riihijärvi, Peräkylän Jarru 28.07

             2. Jouni Heikkinen, RaSve        36.07

miehet 5km

M45       1. Seppo Piirainen, RaSve        15.29

              2. Taisto Latvalehto, LaiVe      15.55

              3. Lauri Holmi, OHS                16.24

M50       1. Jouko Karppinen, LaiVe       14.57

M55       1. Tuomo Vainio, SiiSi             19.35

              2. Keijo Pihlajamaa, RaSve       16.59

              3. Pekka Pihlajaniemi, SiiSi       19.35

miehet 4km

M60        1. Erkki Annanpalo, OHS         11.59

               2. Pauli Patanen, RaSve          12.26

               3. Esko Korhonen, OKV          12.41

               4. Aarne Peltonen, SalRe        13.04

M65        1. Vesa Rantaeskola, RaSve     11.54

               2. Antero Leinonen, HauVe     12.56

               3. Matti Lassila, RaSve             13.35

               4. Veikko Heikkinen, SLU         14.56

M70        1. Jorma Paasovaara, OKV        13.02

               2. Eero Mikkonen, KiimU          13.57

               3. Mikko Rajavaara, KiimU         15.10

               4. Seppo Sipola, HauVe           16.19

miehet 2km

M75        1. Reino Sevon, OHS               6.52

               2. Eino Niemelä, OHS              9.03

M80        1. Jussi Turkka, OHS               8.23

M85        1. Veikko Rantaeskola, RaSve   11.28

M90        1. Uuno Vedenoja, RaSve        14.05 

 

2.3.2010 Seuran mestaruushiihdot Raahen hiihtomajalla.
4kmN55
1.Leila Harju15.32
2.Helena Rantakari17.59perinteisellä
5kmM45
1.Seppo Piirainen16.59
4kmM60
1.Eero Vehkala13.29
2.Jouko Kuusirati16.36
4kmM65
1.Matti Lassila15.53
2.Kullervo Törrö17.07
4kmM70
1.Hannu Ryyppö17.00
2kmM75
1.Unto Suomalainen10.33
2kmM85
1.Veikko Ranta-Eskola12.06
2.Uuno Vedenoja14.58

 

 

9.2.2010 Avoin veteraanihiihtäjien iltahiihto Raahen hiihtomajalla.

Naiset 4km

N45     1. Sisko Liisa Luukinen LNM 18.53

N55     1. Leila Harju RaSve 15.07

N60     1. Pirkko Hämeenniemi OHS 15.11

Naiset 2km

N65      1. Maija Keskitalo HauVe 8.37

Miehet 10km

M40      1. Timo Pudas LaiVe 34.37

Miehet 5km

M45      1. Seppo Piirainen RaSve 16.21

            2. Taisto Latvalehto LaiVe 17.08

            3. Jyrki Latvala SalRe 19.02

M50      1. Sulevi Leinonen RaSve 17.07

            2. Jouko Koivisto LNM 21.16

M55      1. Pauli Patanen RaSve 17.54

            2. Pekka Pihlajaniemi SalRe 23.36

Miehet 4km

M60      1. Vesa Ranta-Eskola RaSve 12.46

            2. Eero Vehkala RaSve 13.08

            3. Pauli Bordi OKV 13.17

            4. Osmo Soronen OKV 13.18

            5. Esko Korhonen OKV 13.30

            6. Mauno Lukkarila RaSve 14.09

            7. Jouko Kuusirati RaSve 16.07

M65      1. Jorma Paasovaara OKV 13.07

            2. Antero Leinonen HauVe 14.16

            3. Matti Lassila RaSve 15.18

M70      1. Martti Pelkonen RaSve 15.48

Miehet 2km

M75      1. Unto Suomalainen RaSve 11.03

M85      1. Veikko Ranta-Eskola RaSve 11.52

            2. Uuno Vedenoja RaSve 14.24

Miehet 5km

Kuntosarja 1. Kullervo Törrö RaSve 21.37

                2. Ilkka Laulumaa RaSve 24.07

 

 

28.3.2009 pitkähiihto tapahtuma Raahen hiihtomajalla
MatkaAika
Vesa Ranta-Eskola25km1.18.20
Urho Sironen25km1.19.09
Seppo Piirainen30km1.34.05
Keijo Pihlajamaa30km1.37.27
Heikki Harju30km1.47.46
Retki hiihtona ilman aikaa hiihti
Hannu Ojanperä
Jouko Kuusirati
Tuula Kurikka
Kyllikki Sironen

 

 

3.3.2009 Seuran mestaruushiihdot Raahen hiihtomajalla
 
4kmN55 
1.Leila Harju13.44
2.Helena Rantakari16.47
5kmM35
1.Jouni Heikkinen17.27
M45
1.Seppo Piirainen15.23
M55
1.Keijo Pihlajamaa16.14
2.Jouko Kuusirati19.28
3.Markku Leipämaa19.46
4kmM60
1.Vesa Ranta-Eskola12.23
2.Kullervo Törrö14.41
M65
1.Matti Lassila13.51
2.Jukka Korpi15.29
M70
1.Martti Pelkonen13.23
2.Taisto Peltoniemi17.21
M75
1.Unto Suomalainen18.30
3kmM85
1.Uuno Vedenoja15.30
2.Veikko Ranta-Eskola15.48

 

 

 

 

3.2.2009 Avoin veteraanihiihtäjien iltahiihto Raahen hiihtomajalla 

 

Naiset 4km     

N45                     1. Sisko-Liisa Luukinen              LNM                   15.51

                            2. Anneli Luukinen                    LNM                   21.25

 

N55                     1. Leila Harju                             RaSve                 13.49

                            2. Helena Rantakari                  RaSve                 14.24

 

N60                      1. Irja Mertala                           KiimU                 14.40

                             2. Eila Puhakka                         OHS                    14.50

 

Miehet 10km

M35                     1. Jouni Heikkinen                     RaSve                 35.45

 

M40                     1. Jarkko Päkkilä                        PyPo                   28.40

                            2.Timo Pudas                             LaiVe                  30.58

 

Miehet 5km

M45                     1. Seppo Piirainen                      RaSve                 15.20

                            2. Olli-Pekka Rantakari              RaSve                 18.26

 

M50                     1. Jouko Karppinen                     LaiVe                  15.09

                            2. Heikki Sipola                           Raahe                25.02

 

M55                     1. Risto Kittilä                             RasVe                14.44

                            2. Keijo Pihlajamaa                     RasVe                15.58

                            3.Pauli Patanen                                  RasVe                      16.54

                            4. Keijo Kähärä                            PyPo                   17.45

                            5. Pekka Pihlajaniemi                  SaRe                  22.33

 

Miehet 4km

M60                     1. Eero Vehkala                           RasVe                11.39

                            2. Esko Korhonen                        OKV                    12.13

                            3. Vesa Ranta-Eskola                  RaSve                 12.27

                            4. Kauko Meriläinen                    HaHe                  12.41

                            5. Eero Kokko                              LNM                    12.43

                            6. Esko Jomppanen                     HaU                    17.15

 

M65                     1. Arvo Liedes                             HaHe                  12.17

                            2. Matti Lassila                           RasVe                 13.48

 

M70                     1. Seppo Sipola                           HauVe                 15.24

 

Miehet 2km

M80                     1. Uuno Vedenoja                       RasVe                 10.50

 

Kuntoilijat 5km

                             1. Heikki Hiltunen                      SaRe                   15.31

                             2. Jarmo Paananen                    SaRe                   18.07

                             3. Kullervo Törrö                        RasVe                 18.24

                             4. Matti Saarela                         SaRe                   19.32